Co s sebou na trénink

Vodítko – alespoň 5 metrů dlouhé, lépe desetimetrové (k dostání jako „stopovací vodítko“)
Obojek – vhodný je pohodlný, dostatečně široký látkový nebo kožený obojek (ne řetízkový, stahovací, ostnatý a podobně)
Ohlávku (pokud máte, používáte nebo chcete začít používat)
Pamlsky – každý pes preferuje něco jiného. Vezměte s sebou proto takové pamlsky, které váš pes opravdu miluje (já používám nejčastěji různě upravené maso – vařené, sušené). Pamlsky nakrájejte na malé kousky (samozřejmě úměrně velikosti psa) tak, aby pes mohl odměnu slupnout jako malinu. Nevhodné jsou různé psí tyčinky a sušenky a velké kusy čehokoliv - dlouho trvá, než je pejsek rozkouše a navíc drobí, takže svádí psa čuchat a hledat zbytky. Příklady vhodných pamlsků: drůbeží či hovězí srdce, čtvrt/půl kolečka párku, kostičky tvrdého sýra, sušené maso, minipiškoty (koupíte v Lidlu Wink).

V článku zde se můžete podívat, jaké pamlsky si připravuju pro psy já.

Krůtí kousky granule Platinum kostičky chleba

Piškoty různé granule Tvrdý chleba

Hračky – ideálně takové, se kterými se dá přetahovat, buď přímo k tomuto účelu vyráběná přetahovala, nebo jakýkoliv hadr, kus kůže, pešek, plyšák na šňůře, stará lyžařská ponožka… Méně vhodné jsou balónky na šňůrce a zcela nevhodné např. tenisáky a malé uzlíky, o které se moc přetahovat nedá. Hračky na trénink by měly patřit k nejoblíbenějším. Pokud je pejsek málo hravý, vezměte prostě to, s čím si hraje nejraději {#emotions_dlg.fuck}.

Přetahovadlo 1 Chcíplotina ;-)

Další užitečné pomůcky:

Podložka – jakákoliv, na kterou se pes pohodlně vejde, když stojí nebo leží (může to být kus karimatky, poskládaná deka, pelíšek…)
Přepravku/látkový domek/klec (pokud máte)
Targety (pokud nějaké používáte)
Předmět k aportování (pokud již aport trénujete)
Na trénink přijďte s odpočatým a nenakrmeným psem